Skip to main navigation
Home

Main menu

  • Nieuws
  • Agenda
  • Onderzoeksdatabank
  • Over CCBT
  • Projecten
  • Praktijkcentra
  • Contact
Sorteeropties
  • en
  • nl
Menu

Kruimelpad

  1. Home
  2. Nieuws
  3. Insecten En/of Melkwei Als Voeder Voor Bio Leghennen?

Insecten en/of melkwei als voeder voor bio leghennen?

18/10/2022
Hanne Nijs

pluimvee

De biosector wordt geconfronteerd met strengere voernormen, ingaand vanaf 1 januari 2022. Zo zullen 30% van de grondstoffen van regionale herkomst moeten zijn en wordt vanaf 2026 afgestapt van de uitzondering voor maximaal 5% gangbaar eiwitrijk voeder in het rantsoen van jong pluimvee. De uitdaging voor de sector ligt hier in het creëren van een optimaal 100% bio voeder waarbij vooral aandacht gaat naar methionine en vitamine B2. Veevoederfabrikanten en biologische leghennenhouders zijn op zoek naar potentiële grondstoffen om aan deze eis te voldoen.

Proefbedrijf Pluimveehouderij en ILVO slaan daarom de handen in elkaar voor een nieuw CCBT-project waarin twee potentiële eiwitbronnen onder de loep genomen worden: insectenmeel en melkweipoeder. Wat deze bronnen interessant maakt, naast een hoge nutritionele waarde, is dat ze ook passen binnen het concept van circulaire economie. Insectenmeel is sinds 2021 toegelaten als grondstof in diervoeders. Beide bronnen kunnen ook lokaal geproduceerd worden en een alternatief vormen voor soja.

De doelstelling van dit project is het evalueren van het potentieel van deze twee alternatieve eiwitbronnen in de biologische leghennenhouderij. ILVO zal daarom twee verschillende leghennenvoeders samenstellen, enerzijds met insectenmeel en anderzijds met biologisch melkweipoeder. Het eerste voeder zal uitgetest worden op het Proefbedrijf Pluimveehouderij in Geel; terwijl het voeder met bio melkweipoeder zal uitgetest worden op een biologisch praktijkbedrijf.

Deelnemen aan dit onderzoek?

Geïnteresseerde bedrijven met biologische leghennen kunnen contact opnemen met Hanne Nijs van het Proefbedrijf. Ook kleinschalige initiatieven met bio leghennen komen hiervoor in aanmerking!

Meer info?
Hanne Nijs, Proefbedrijf Pluimveehouderij
E-mail: hanne.
nijs@provincieantwerpen.be

Verwante projecten
Insectenmeel en melkweipoeder: Nieuwe potentiële eiwitbronnen voor 100% biologisch leghennenvoer

Zoek per categorie

herkauwers
pluimvee
varkens
pitfruit
kleinfruit
akkerbouw
beschutte teelt
kruiden
sierteelt
groenten
bodemvruchtbaarheid
biodiversiteit
energie
onderzoek & beleid
projectoproepen

Agenda

Info-avonden beroepsopleiding biologische en biodynamische landbouw (april-juni)
28/04/2025
Demo Johnson Su
20/05/2025
BBN pluimvee: Begroeiing in de uitloop van biologisch pluimvee
22/05/2025
Werkgroep BOWIE-project
22/05/2025
Demo Johnson Su
22/05/2025
Ontdek durumtarwe, een innovatieve graansoort!
04/06/2025
› meer activiteiten

website door startx

CCBT vzw
Tel: +32 9 331 60 85
Mail: info@ccbt.be
Schaessestraat 18, 9070 Destelbergen

Footer-menu

  • Nieuws
  • Over CCBT
  • Praktijkcentra
  • Contact

Met de steun van het departement landbouw en visserij van de Vlaamse overheid.

Home
  • Nieuws
  • Agenda
  • Onderzoeksdatabank
  • Over CCBT
  • Projecten
  • Praktijkcentra
  • Contact
  • Inloggen