Skip to main navigation
Home

Main menu

  • News
  • Calendar
  • Research database
  • About
  • Projects
  • Research Centres
  • Contact
Sorteeropties
  • en
  • nl
Menu

Breadcrumb

  1. Home
  2. Steeds Meer Kennis Over Agroforestry

Steeds meer kennis over agroforestry

16/05/2023
Carmen Landuyt (CCBT)

herkauwers

akkerbouw

groenten

bodemvruchtbaarheid

biodiversiteit

Ook in Nederland zijn meer en meer telers bezig met agroforestry of boslandbouw. In een nieuw filmpje van WWF horen we het verhaal van de familie van der Horst van de Kwaalburgse Hoeve in Alphen-Chaam, die 25 jaar geleden begon met de aanplant. Bij Groenkennisnet en Agroforestry Vlaanderen verzamelt men alle kennis rond agroforestry op één plek.

Noten als eiwitbron

Op de Kwaalburgse Hoeve worden noten geteeld die, net als vlees en peulvruchten, als eiwitbron voor de mens gebruikt kunnen worden. Vanuit de drive om zelf iets bij te dragen aan de schade die we als mens hebben aangebracht, zijn ze gestart met het planten van bomen en hagen. 

In het filmpje kadert professor Pablo Tittonell dit concept als een vorm van natuurinclusieve landbouw, waarbij landbouw en natuur onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn, en elkaar onderling positief kunnen beïnvloeden. Een principe dat volgens hem past in een agro-ecologische teeltpraktijk. 

Dossier Agroforestry

Als je op zoek bent naar wetenschappelijke kennis of praktische info over agroforestry, kijk dan zeker eens naar het online dossier van Groenkennisnet. Het bevat bv. info over de rassenkeuze bij walnoten (weliswaar niet specifiek voor bio), maar ook over aanleg, mechanisatie en vermarkting van agroforestry producten. 

Agroforestry Vlaanderen

Ook in Vlaanderen is alle info rond agroforestry samengevat op één plaats: https://www.agroforestryvlaanderen.be/nl/. Deze website bevat o.a. een agroforestry planner, en een kennisloket boordevol praktische info. 

Een nieuwe app helpt je de juiste boom kiezen

In hun nieuwsbrief vertelt Wervel dat ze werken aan een nieuwe app 'Landfiles', die boeren of adviseurs helpt bij het kiezen van de juiste productieve bomen voor hun agroforestry systeem. Heb je interesse om deze app uit te proberen en mee te ontwikkelen? Stuur een mailtje naar jeroen@wervel.be.

 

Bron: Groenkennisnet, Agroforestry Vlaanderen, Wervel.

 

Search per category

ruminants
poultry
pigs
pome fruit
soft fruit
arable land
protected crops
herbs
flowers
vegetables
soil fertility
biodiversity
energy
research & policy
project calls

Calendar

Info-avonden beroepsopleiding biologische en biodynamische landbouw (april-juni)
28/04/2025
BBN pluimvee: Begroeiing in de uitloop van biologisch pluimvee
22/05/2025
Werkgroep BOWIE-project
22/05/2025
Demo Johnson Su
22/05/2025
Ontdek durumtarwe, een innovatieve graansoort!
04/06/2025
FruitFocus
05/06/2025
› meer activiteiten

website by startx

CCBT vzw
Tel: +32 9 331 60 85
Mail: info@ccbt.be
Schaessestraat 18, 9070 Destelbergen

Footer-menu

  • News
  • About
  • Research Centres
  • Contact

Met de steun van het departement landbouw en visserij van de Vlaamse overheid.

Home
  • News
  • Calendar
  • Research database
  • About
  • Projects
  • Research Centres
  • Contact
  • Log in